Cmentarz żydowski

Jako osoba odpowiedzialna za obsługę naszej strony przepraszam Pana prof. Leszka Hońdę za umieszczenie na tej stronie obszernego fragmentu Jego książki Cmentarz żydowski w Tarnowie, wyd. UJ, Kraków 2002 bez Jego zgody. Sądziłam, że będzie to dobra promocja tej wartościowej książki Pana Profesora, która ukazała się w niewielkim nakładzie w wydawnictwie uniwersyteckim, bez zaznaczenia ©.

Nasi przyjaciele z USA, doceniając wartość tekstu Pana Profesora spontanicznie przełożyli ten fragment na język angielski, co tym bardziej wzmocniło promocyjną wartość umieszczonego na naszej stronie www fragmentu książki Pana Profesora. Ubolewam z powodu niedopełnienia formalności (zapytania o zgodę Profesora), co spowodowało zrozumiałą Jego reakcję, żądanie usunięcia rzeczonego fragmentu ze strony http://kirkut-tarnow.pl.

Osoby zainteresowane historią cmentarza odsyłam do nowo wydanej publikacji Adama Bartosza: Cmentarz żydowski w Tarnowie, Tarnów 2019 (wersja polska i angielska), jak również do korzystania z aplikacji Android i iOS.

Cytat z książki prof. Hońdo został już usunięty (dnia 20.07.2019 r.).

 

                                                                                              (Natalia Gancarz)